Tančírna Račí údolí, Rychleby

Nad Tančírnou v Račím údolí srdce plesá

share »

Když jsem Račí údolí navštívil v roce 2015, byly práce na rekonstrukci Tančírny v plném proudu. Tenkrát to byla naděje. A teď? Teď je to radost!

Současný velmi utěšený stav nádherné secesní Tančírny v Račím údolí, kulturní dění a život v ní i okolo je skutečným majstrštykem obce Bernartice.

Příběh Tančírny mi udělal velkou radost. Narozdíl od smutných příběhů některých jiných oběktů našeho kulturního dědictví (např. Lázně Kyselka). Tudíž obci Bernartice, jejímu vedení a všem, kdo za oživení Tančírny stojí za tu radost děkuji. Víc tak osvícených obcí!

V Račím údolí to opět žije

V Tančírně se konají nedělní čaje, koncerty různých žánrů, výstavy a další akce. Aktuální program naleznete na http://www.tancirna.rychleby.cz/ nebo na https://www.facebook.com/TancirnaCZ/.

Ostatně v dobách největší slávy patřila Tančírna k vyhlášeným výletním místům obyvatel Javorníku i širokého okolí. Celá dolní část Račího údolí žila bohatým společenským životem. Bylo zde asi pět výčepních či restauračních zařízení, penziony i malá pekárna s prádelnou u Račího potoka.

Autor

Tomáš Petr

Kluk z hor. Bývalý fotograf, aktuálně tesař. ... příroda, permakultura, práce se dřevem, přírodní stavitelství, sociální zemědělství, psychologie, historie...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..