Fotograf

Začátky s filmem, pak digitál a teď už zase analog. Amatérský fotograf aktu, pak profesionál a teď už zase amatér. Vše se uzavírá 🙂

Fotografické začátky

fotograf Tomáš PetrS fotografií jsem začal už v dětství. Prvním fotoaparátem byla svitková Corina, následovala kinofilmová Smena 8M. V té době jsem se kromě fotografování rodiny a výletů věnoval různým fotoexperimentům – fotografie „letícího“ kamaráda při skoku ze stromu do sněhu apod.

Na vysoké škole jsem pořídil první zrcadlovku – Minolta X-300s. K promoci jsem dostal kompaktní digitální Olympus µ[mju:] 300. Fotil jsem hlavně krajiny a městská zákoutí.

Fotograf aktu

První digitální zrcadlovka přišla v roce 2008 – Pentax K20D. S tou jsem začal pronikat do fotografie aktu. V roce 2009 přišla nabídka na vystavování aktů na výstavě „2009 Rok české a slovenské nekomerční fotografie“ v Kongresovém centru Praha. Tu jsem pochopitelně neodmítl.

RČSNF - fotograf aktů
RČSNF – akt

Profesionál

V roce 2010 jsem přijal první komerční zakázky a v roce 2011 absolvoval rekvalifikační kurz komerční fotografie v IDIFu. Pak se fotografie na nějakou dobu stala mou profesí. Zároveň jsem vedl malý kurz fotografování.

A zase amatér 🙂

Teď je fotografie “pouze” mým koníčkem. Před pár lety jsem se vrátil ke klasické analogové fotografii (středoformát a kinofilm). Digitální fotografie je pro mě až na druhém místě.