Nad Tančírnou v Račím údolí srdce plesá

Když jsem Račí údolí navštívil v roce 2015, byly práce na rekonstrukci Tančírny v plném proudu. Tenkrát to byla naděje. A teď? Teď je to radost!

Současný velmi utěšený stav nádherné secesní Tančírny v Račím údolí, kulturní dění a život v ní i okolo je skutečným majstrštykem obce Bernartice.

Pokračování textu Nad Tančírnou v Račím údolí srdce plesá

Racek Tallinnský

Racek Tallinnský se vyznačuje chrabrostí a sklony k exhibicionismu. Díky tomu je ideálním modelem, který trpělivě pózuje na metr a půl dlouhé minuty, čímž dává šanci i neohrabaným fotografům s historickou manuální technikou. Hlouček japonských kolegů přede mnou nabyl dojmu, že to dělá pro kus žvance. Já ho ale prokoukl! Dělá to jen, aby nasytil své přebujelé ego, žádnej žvanec nedostal.

Robinson Jeffers – Stará Země je náš přítel

Potuloval jsem se krásnou přírodou Rychlebských hor a potkal kámen. Stálo na něm “Stará Země je náš přítel… Robinson Jeffers“.

Ten kámen se tiše vynořil z lesa, když jsem procházel krásnou krajinou Rychlebských hor. Nějak to na mě zapůsobilo. Obyčejnej kámen u cesty v trávě mezi stromy. Ten nápis a ticho lesa. Všude okolo ryzí příroda, žádný pocestný … a Robinson Jeffers moudře promlouval, potichu, klidně, skrz ten kámen.

Až doma jsem zjistil, jak to máme s “Básníkem z Jestřábí věže” podobně.

V těchto dnech na to často myslím, když plánuju odchod z Prahy. Náplava teď popluje proti proudu zpátky do kopců. Těším se! 🙂

Pokračování textu Robinson Jeffers – Stará Země je náš přítel